Wykład - Sprawiedliwość Boża

David Pawson włącz .

David Pawson - obrazek ze strony KPJCh w MikołajkachDavid Pawson (ur. 1930 w Newcastle upon Tyne w hrabstwie Tyne and Wear) – brytyjski kaznodzieja, znawca Biblii, ewangelista, teolog, pastor, apologeta, egzegeta biblijny oraz były kapelan. Jest autorem ponad trzydziestu książek.

Jak sam o sobie pisze wszyscy bezpośredni jego przodkowie byli rolnikami. Jego ojciec, H. Cecil Pawson, był szefem wydziału rolnictwa w Durham University, a także wiceprzewodniczącym konferencji metodystów. Począwszy od dziecięcych lat spędzonych w północnej Anglii chciał zostać rolnikiem, toteż podjął studia i uzyskał tytuł licencjata na kierunku Rolnictwa w Durham University. Kiedy poczuł, że Bóg powołuje go do pełnoetatowej posługi chrześcijańskiej rozpoczął studia magisterskie na wydziale teologii w Wesley House, Cambridge University. Był kapelanem w Królewskich Siłach Wojsk Lotniczych (RAF) na Bliskim Wschodzie służąc w Adenie i ewangelistą wśród górników w Północnej Anglii. Po opuszczeniu RAFu pełnił funkcję duchownego w kościele metodystycznym, ale stopniowo zmieniał poglądy na temat chrztu niemowląt. W końcu został postawiony przed komisją doktrynalną i tam ogłosił, że dobrowolnie opuści Kościół Metodystów. Niedługo po tym wydarzeniu przyjął zaproszenie do zostania pastorem kościoła Baptystów w Gold Hill Baptist Church w hrabstwie Buckinghamshire w środkowej Anglii. W 1968 został pastorem i wykładał Biblię w Millmead Centre w Guildford, który w czasie jego posługi stał się jednym z największych kościołów baptystycznych w Wielkiej Brytanii[4]. W 1979 opuścił Millmead i od tamtej pory zajmuje się nauczaniem biblijnym jeżdżąc po całym świecie. David i jego żona Enid mają troje dorosłych dzieci.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/David_Pawsźródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/David_Pawson

Wykład Davida Pawsona na Konferencji Fundamenty wiary, Warszawa 5 maja 2013 r. Wszystkie wykłady na DVD (ponad 17 h) do kupienia: www.bogulandia.pl

 

- - - - - - -
Społeczność Chrześcijańska w Mikołajkach