Kazanie - plagi egipskie

Marek Paśnik włącz .

Plagi egipskie

Mamy początek roku i możemy a nawet powinniśmy zadać sobie kilka pytań i od razu ja mówię, że na wiele z tych pytań mam bardzo słabe odpowiedzi.

Dziesięć plag - dziesięć pytań.

1. Gdzie lokujemy swoje bezpieczeństwo? Co nam daje jeść i co nas pożywia? Jakiego pokarmu szukamy?

2. Co jest źródłem naszego błogosławieństwa? Kogo prosimy o to błogosławieństwo i o jakie błogosławieństwo prosimy?

3. Czy nasze rodziny powierzamy Panu? Czy nasze domy są ogniskiem Bożego pokoju i bezpieczeństwa?

4. Czy jesteśmy wierni w małych rzeczach?

5. Co jest źródłem naszej siły? (...)

6. Jak podchodzimy do swojego zdrowia? I wcale tu nie mówię o tym takim potocznym zdrowiu, o takim zdrowiu, którego sobie życzymy przy okazji każdych świąt - byle było zdrowie. Tylko o czymś innym. Mówię o tym o czym Biblia mówi o zdrowiu. Biblia na temat zdrowia - to jest temat czystości i nieczystości. A ceną za czystość była zawsze krwawa ofiara. Czy zdajemy sobie zawsze sprawę z tego, że jesteśmy czyści, zdrowi w ranach Chrystusa?

7. Czy słuchamy głosu Pana? Co to znaczy w ogóle, słuchać głosu Pana? Co to znaczy być posłusznym głosowi Pana? Pewnie opinii jest tak wiele jak jest opiniotwórców. I co ciekawe, jestem tego pewien, bo ja dobrze o tym wiem - my dobrze wiemy w swoim sercu co to znaczy słuchać głosu Pana. My zawsze wiemy kiedy grzeszymy. Prawda? Nawet potrafimy o tym dobrze mówić, co to znaczy słuchać głosu Pana. Jeremiasz o tym bardzo dobrze nauczał. To jest oczywiście głos Pana. A Jeremiasz zwracał się do kapłanów do lewitów. A Piotr pisał o nas, że my jesteśmy kapłanami. Ci którzy uwierzyli w Mesjasza Jezusa jesteśmy Jego narodem, kapłaństwem świętym. Czy Jeremiasz zwraca się również do nas? Jeremiasz mówi: "Oto wy na próżno pokładacie ufność w zwodniczych słowach." I pewnie gdy to mówił był wielki szok dla całego społeczeństwa. I o do nich mówi: "Nie prawda? Kraść, zabijać, cudzołożyć, przysięgać fałszywie, palić kadzidło Baalowi, chodzić za obcymi bogami, których nie znacie. A potem przychodzicie i stajecie przede mną w tym domu w którym wzywano mojego imienia i mówicie: Oto jesteśmy bezpieczni. By móc nadal popełniać te wszystkie występki. I na końcu tego przesłania Jeremiasz mówi: To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela. (...)

8. Jak daleko patrzymy w dal? Co jest celem naszego życia? Dokąd zmierzamy?

(...)

9. Jak gospodarujemy swoim czasem? Czy mamy świadomość, że Pan jest jego władcą? Czy poświęcamy Mu wystarczająco dużo czasu?

Dziesiąte pytanie dotyczące śmierci pierworodnych. Ta historia miała być...

 

 

 

Marek Paśnik

 

 

- - - - - - -
Społeczność Chrześcijańska w Mikołajkach