Przebacz mi Nataszo

Siergiej Kurdakow włącz .


  Książkę kupisz w internetowym sklepie JACK.pl

Przebacz mi Nataszo 

Numer katalogowy: K00836
Autor: Kurdakow Siergiej
Tytuł: Przebacz mi Nataszo
kategoria: Powieści
Wydawca: DABAR
ISBN: 83-85955-07-0
Ilość stron: 160
Format: 14x20 cm
okładka: miękkaOpis: 
Przebacz mi Nataszo to wstrząsające wyznanie jednego z pracowników KGB, opisującego barbarzyńskie metody, jakimi rozprawiano się z ?wrogiem ludu" na terenie byłego Związku Radzieckiego.
Jej autor, po ucieczce z kraju, zamieszkał w Stanach Zjednoczonych. W styczniu 1970 roku, wkrótce po wydaniu książki, Siergiej Kurdakow został zamordowany. Jak się przypuszcza, sprawcami byli pracownicy sowieckich służb specjalnych.


Więcej:
Już prawie 40 lat temu, we wrześniu 1971 roku Siegiej Kurdakow podczas potężnego sztormu wyskoczył ze statku Marynarki Wojennej ZSRR i dopłynął do wybrzeży Kanady. Dzięki temu świat się dowiedział kolejną porcję prawdy o prześladowaniach chrześcijan w Rosji. Kurdakow wszystko opisał w potem znanej szeroko w świecie zachodnim książce "Przebacz mi Nataszo".

Straszna tajemnica rozpierała serce Sergieja Kurdakowa ? był on dowódcą grupy bojowej KGB - rosyjskiej tajnej policji. Jego zadaniem było wynajdywanie rosyjskich chrześcijan i terroryzowanie ich.

Podczas jednej pełnej przemocy akcji znalazł się w pobliżu Nataszy, młodej chrześcijanki. Bił ją niemiłosiernie. Jednak od tego dnia Siergiej nie był już ten sam. Nie potrafił zapomnieć tę pięknej, młodej kobiety, której jedynym przestępstwem było to, że uczestniczyła w spotkaniach modlitewnych. W głębokiej pustce swej duszy rozpoczął Siergiej poszukiwania tej mocnej wiary, jaką miała ta jego młoda ofiara.

Te poszukiwania zaprowadziły go na rosyjski okręt wojenny. Podczas ciemnej, sztormowej nocy na kanadyjskich wodach wyskoczył z pokładu okrętu do kipiącego morza, zdecydowany odnaleźć wiarę Nataszy lub umrzeć. 

Następnego dnia znaleziono go na skalistej plaży, wyczerpanego i poranionego w skutek swojej ryzykownej ucieczki. Pod pachami miał gumowe koło, które zawierało dowody jego strasznej tajemnicy, która to zaprowadziła go do rzucenia się w dzikie fale oceanu.

Zdjęcia i dokumenty z tego koła gumowego zawarte zostały w autobiograficznej książce zatytułowanej ?Przebacz mi Nataszo?, napisanej w 1972 roku. Siergiej Kurdakow był już w tym czasie głęboko wierzącym chrześcijaninem. Siergiej liczył się z tym, że KGB będzie chciało go zgładzić, ale niezmordowanie dawał świadectwo w kościołach Kanady o tym, co Jezus uczynił w jego życiu.

W niewyjaśnionych do końca okolicznościach zginął od kuli 1. stycznia 1973 roku. Miał 22 lata.

Ostatnie słowa jego książki były takie: "Nataszo, głównie z Twojego powodu moje życie się odmieniło, i jestem teraz Twoim bratem w Jezusie Chrystusie. Nowe życie leży przede mną. Bóg przebaczył mi. Mam nadzieję, że też i Ty potrafisz mi wybaczyć. Dziękuję Ci, Nataszo, gdziekolwiek Ty teraz jesteś. Nigdy, nigdy nie zapomnę o Tobie!".
 

 

- - - - - - -
Społeczność Chrześcijańska w Mikołajkach