Czytelnia

Jezus w Talmudzie

Jacob Prasch włącz .

 
Autor: James Jacob Prasch

Jest tak wielu chrześcijan, którzy rzekomo kochają Izrael i mają serce dla narodu żydowskiego, ale którzy mylą miłość do Żydów z miłością do religii rabinów, która teraz nosi nazwę judaizm. Artykuł przybliża to, co Pan Jezus powiedział na temat tej religii, mając na uwadze, że współczesny judaizm praktykowany w synagogach, pod żadnym względem nie jest żydowską religią Mojżesza i Tory.

Na przełomie ostatnich kilku lat zaobserwowałem jak wielu z moich braci i sióstr uległo tak wielkiej fascynacji judaizmem rabinicznym, który to, de facto, nie ma nic wspólnego z żydowską religią Mojżesza i Tory. Tak wielką kiedyś mieli oni pasję, aby głosić ewangelię, opowiadać o Jezusie Mesjaszu, który darował im nowe, odkupione życie, który ich zbawił, uwolnił, uleczył, odmienił .... a jakże często teraz, główną treścią ich poselstwa są szabaty, święta pańskie, modlitewniki żydowskie, żydowskie imprezy, bieganie po synagogach, ale bynajmniej nie po to, aby głosić Dobrą Nowinę biednym i zgubionym w gąszczu halachicznych, wymyślonych przez człowieka przepisów, ustaw i praw nie do uniesienia przez ludzi, ale aby sobie na przykład pośpiewać hebrajskie pieśni, uczestniczyć w wykładach i prelekcjach rabinów oraz wykładowców, którzy jawnie podważają mesjaństwo Jezusa oraz relację Ojciec-Syn.
Ich jakby religijny amok czy forma religijnej obsesji doprowadziła do tego, że niektórzy niegdyś tak gorący dla Jezusa, kochani i oddani biblijnie wierzący chrześcijanie teraz na przykład przechodzą konwersję tylko po to, żeby stać się Żydem, co ich w żaden sposób ani nie zbawi, ani nawet nie stawia na uprzywilejowanej pozycji przed Bogiem.

W Jezusie Mesjaszu nie masz Żyda ani Greka, wszyscy jesteśmy jedno - Gal. 3,28

Niektórzy z nich tak mocno "wsiąkli" w judaizowanie, że zatracili już nawet poznanie Kim jest Jezus Mesjasz, zaprzeczając Jego boskości - uderzając tym samym w jeden z fundamentów chrześcijaństwa - a przyrównując Go do jakiegoś stworzonego bytu typu super człowiek lub mega anioł.
Tak wielu z nich jest gdzieś wewnętrznie przekonanych, że Żydom nie należy, a wręcz nie powinno głosić się ewangelii, co jest w całkowitej sprzeczności z tak zwanym wielkim nakazem misyjnym, i tym co czynili apostołowie.

Tak wielu z nich wpadło w sidła legalizmu, że na przykład zastanawiają się czy nie zgrzeszą jeżeli umyją sobie głowę w Szabat, albo w ten siódmy dzień tygodnia pójdą sobie na dłuższy spacer.
Tych przykładów można by mnożyć i pokazywać do jakich absurdów to ich doprowadziło.....

To dobry czas na pokutę i powrót na właściwą ścieżkę. Jest jeszcze na to czas i jeżeli jesteś jednym z tych, o których tu piszę, a ten artykuł szczególnie Cię pobudzi do takiego czynu i działania, to nie zwlekaj. Wyjdź z tego zwiedzenia i uciekaj od tego jak najdalej, pokutuj i wracaj z powrotem do życia będąc prowadzony przez Jezusa Mesjasza, twojego Pasterza, uwolnij się z tych legalistycznych uścisków, bo to przecież forma czarów i wypadnięcie z łaski - Gal. 3,1-13

Jeżeli gdzieś w tym wszystkim się pogubiłeś, to wołaj do Tego, któremu kiedyś tak ufałeś, który Cię zbawił, który dał Ci zupełnie nowe życie. On nigdy nie drzemie, On nigdy nie zasypia, On nigdy się nie męczy ani nie ustaje. On przyjdzie i odnowi, i odświeży, i oczyści ..... tylko Go zawołaj bracie i siostro, z całego serca, w pokorze i uniżeniu, ale w ufności. On jest JEDYNĄ NADZIEJĄ, tak dla Żyda jak i nie Żyda. Jest tylko jedna, ta sama ewangelia, tak dla Żyda jak i nie Żyda. Jest tylko jedna droga do Ojca, tak dla Żyda jak i nie Żyda - TO JEZUS MESJASZ.

Ten artykuł przede wszystkim dedykuję tym braciom i siostrom, którzy "rezydują" gdzieś w różnych judaizujących społecznościach, ale nie tylko. Niech to nauczanie będzie również zachętą jak i ostrzeżeniem dla Ciebie i tych z Twojego otoczenia.
Niech to będzie czas na bardzo głębokie refleksje i tego Ci z całego serca życzę.
 

 

- - - - - - -
Społeczność Chrześcijańska w Mikołajkach