Czytelnia

Pastor Dawid Wilkerson odszedł do Pana


Pastor Dawid Wilkerson, założyciel kościoła Times Square Church w Nowym Jorku, autor książki " Krzyż i sztylet " zginął w środę, 27 kwietnia br.) w wypadku samochodowym. Miał 79 lat.

Wypadek miał miejsce w Stanie Teksas (USA), samochód pastora zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w ciężarówkę.

 David Wilkerson poniósł śmierć na miejscu, jego żona, Gwen została odwieziona do szpitala w stanie krytycznym. Przyczyny wypadku nie są znane, nie podano też na razie daty ceremonii pogrzebowej.

Pastor Times Square Church Carter Conlon zwrócił się z prośbą o modlitwę za pogrążoną w smutku rodziną. Zapowiedział również szczególne nabożeństwo, transmitowane na żywo przez Internet.

 W dniu wypadku pastor Wilkerson umieścił na swoim blogu wpis pt. „Gdy wszystko zawodzi”, w którym dodawał otuchy wszystkim przechodzącym trudności i zachęcał ich do trwania w wierze:

„Wy, którzy przechodzicie przez dolinę cienia śmierci, słuchajcie: Przepłaczecie jeszcze kilka ciemnych, strasznych nocy, ale wkrótce usłyszycie głos Ojca: "Jestem z Tobą! Kochani, Bóg działa zawsze w dobroci i miłości. Gdy wszystko zawodzi, pozostaje Jego miłość. Trzymajcie się mocno swojej wiary. Trzymajcie się mocno Słowa. Nie ma innej nadziei w tym świecie…”