Czytelnia

Dom Dawida - Dom Saula

Jacob Prasch włącz .

Jacob PraschArtykuł ten jest trzecim i ostatnim, kończącym pewien rozpoczęty epizod:

1. Prorok taki jak Mojżesz!,
2. Płonący krzew - Hineni,
3. Dom Dawida / Dom Saula

Epizod związany z życiem Mojżesza, wyjściem z Egiptu, wędrówką przez pustynię i przebywaniem na pustyni, płonącym krzewem ....... innymi słowy, prawdziwą szkołą życia, będąc w trakcie tej wędrówki całkowicie uzależnionym od Pana Jezusa, ale i doświadczając na co dzień Jego wierności, życzliwości, przychylności. Oglądając też tak często w swoim życiu Jego niezliczone dowody łaski. Jego cuda dostosowane do okoliczności w których się znaleźliśmy, cały czas przy tym ucząc nas wiary i całkowitego polegania tylko na Nim. Jego ramię nie jest za krótkie, Jego Słowo jest nadal pełne mocy.

Ten ostatni artykuł zamykający wspólny epizod, właśnie ten, opowiada o upadającym domu Saula - niegdyś namaszczonego i obdarowanego sługi Bożego oraz wzrastającym w siłę domu Dawida, wybrańca Pańskiego, będącego według Jego serca.

Przyczyny upadku domu Saula - o których tak przystępnie pisze autor - niech będą dla nas wszystkich ostrzeżeniem przed popełnianiem podobnych błędów.
I zwróćmy uwagę na małego, nieznanego i nic nieznaczącego w świecie pastuszka o imieniu Dawid, którego Pan Bóg od najmłodszych lat zaczyna "trenować" ...... i jak wyrasta on na potężnego męża Bożego, prawdziwego wojownika, i tego, który jest według Bożego serca.

Piękne przesłanie, choć w pewnym momencie bardzo smutne dla biblijnie wierzącego człowieka, kiedy to z bólem serca trzeba chwycić za miecz, aby w pewnych i specyficznych okolicznościach walczyć ze swoimi braćmi lub tymi, którzy się za takich podają :-( stając w obronie Słowa Bożego, fundamentalnych doktryn biblijnego chrześcijaństwa oraz Prawdy.

Dobrego czasu i wielu głębokich refleksji nad poniższym tekstem, dla mnie to kapitalne i niezwykle aktualne przesłanie do Kościoła i dla Kościoła.

Sam wiem jaki wewnętrzny ból oraz "niesmak" pozostawia walka z fałszywymi prorokami, fałszywymi nauczycielami i fałszywymi braćmi, ludźmi, którzy często zwodzą całe społeczności, samemu również zajmując czasami wysoką pozycję w zborze czy kongregacji.

 

- - - - - - -
Społeczność Chrześcijańska w Mikołajkach