Czytelnia

Kent Hovind w więzieniu

Administrator włącz .


Umieściliśmy na naszej stronie cykl seminariów dr. Kenta Hovinda dotyczących teorii ewolucji, kłamstw z nią związanych oraz innych zagadnień.

Jeśli wcześniej spotkałeś się z tymi materiałami to nie wiem czy wiesz że, Kent Hovid został skazany na 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli chcesz znać więcej szczegółów, poniżej przytaczam treść informacji z 22 maja 2009 ze strony drdino.pl

Administrator


Prawdopodobnie niektórzy z Was już wiedzą, że Kent Hovind od kilku lat znajduje się w więzieniu. Został oskarżony o unikanie płacenia podatków. Wiedzieliśmmy o tej sytuacji zanim rozpoczęliśmy pracę nad publikacją wykładów. Odczuwaliśmy jednak, że powinniśmy opublikować te materiały.

Oto jak wygląda oskarżenie Kenta Hovinda. Ponieważ prowadzi dużą służbę o nazwie CSE, pracowało tam 30 osób. IRS (urząd podatkowy Ameryki) oświadczył, że praca tych 30 osób powinna zostać opodatkowana i że przypuszczalnie nigdy do tego nie doszło.

Czekaliśmy aby najpierw zapoznać się z sytuacją z możliwie wszystkich stron. Grupa zajmująca się publikacją materiałów Hovinda w języku holenderskim złożyła wizytę Pani Hovind oraz synowi Eric'owi Hovind w 2007 roku. Ich wyjaśnienia okazały się dla nas bardzo istotne. Kent Hovind nadal uważa się za niewinnego. Każda osoba pracująca dla CSE uznawana była przez Hovinda za misjonarza, włącznie z nim samym. Nikt więc nie znajdował się na tak zwanej liście płac. Pieniądze, które wpływały od ludzi jako wsparcie dla służby, były dzielone pomiędzy Hovinda i wszystkich pracowników. Każdy osobiście wypełniał zeznania podatkowe deklarując otrzymane kwoty, włącznie z Hovindem. Tak więc podatki były płacone. Jednakże wymiar sprawiedliwości uznał, że nie było to prawidłowe i załóżono sprawę. Rozpoczęto odpowiednie procedury. Kent przyjaźnił się z ludźmi, którzy wspierali go finansowo i udzielali porad prawnych. Zawsze twierdzili, że jego sposób rozliczania podatków jest prawidłowy.

Ten kto orientuje się w rozwoju tendencji do kontroli społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych, łatwo może zrozumieć, że tak wpływowy człowiek jak Kent Hovind był dla wielu osób przeszkodą. Dlatego też uważamy, że świadomie dążono do tego aby wyeliminować Hovinda w jego usługiwaniu i to jest głównym powodem dla którego otrzymał surowy wyrok 10 lat pozbawienia wolności. Wypowiadał się bowiem nie tylko w kwestii kreacjonizmu i ewolucji, ale także w sprawie Wolnomularstwa (Masonerii) i Nowego Porządku Świata.

Aktualnie służba CSE jest prowadzona przez syna Kenta Hovinda Erica. Sprzedaż wykładów w Ameryce i w Holandii nadal jest kontynuowana. Eric Hovind takżę przejął na siebie pracę mówcy na wszystkich zaplanowanych spotkaniach.

Z przykrością również dowiedzieliśmy się, że żona Kenta Jo, także otrzymała wyrok 1 roku pozbawienia wolności. Powodem dla którego została skazana był fakt, że jej pismo znajdował się na niektórych czekach (które były częscią 'dowodów') co wskazuje, iż pomagała w 'przestępstwie'.

Tym, którzy znają język angielski, polecamy lekturę całej historii z punktu widzenia Hovinda na ich blogu: www.cseblogs.com.

Zespół DrDino.pl,

 

W 2007 roku Kent Hovind został skazany na 10 lat więzienia za unikanie płacenia podatków, sąd uznał go winnym m.in. structuringu. Na początku lipca 2015 roku został zwolniony z więzienia.


- - - - - - -
Społeczność Chrześcijańska w Mikołajkach