Film - Narodzenie

Super User włącz .

Film osadzony jest w serwisie Youtube. Dzięki opcji "Udostępnij film lub umieść go na stronie" można go obejrzeć bezpośrednio z tego miejsca. Zdarza się, że użytkownik serwisu Youtube zamyka swoje konto, wtedy automatycznie brak jest dostępu do materiałów przez niego udostępnionych.

 

Bohaterami filmu "Narodzenie" są Maria i Józef. Wyruszają w dramatyczną podróż z Nazaretu do Betlejem. Droga jest pełna niebezpieczeństw. Betlejem jest rodzinnym miastem Józefa. Chcą się tam dostać by uczestniczyć w spisie ludności zarządzonym przez króla Heroda. Droga do pokonania to ponad 150 kilometrów, a Maria jest w dziewiątym miesiącu ciąży i wkrótce spodziewa się narodzin dziecka.

"A z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak: Gdy matka jego, Maria, została poślubiona Józefowi, okazało się, że, zanim się zeszli, była brzemienna z Ducha Świętego.  A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić.  I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło jest z Ducha Świętego.  A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego." - (Mateusza 1:18-21)


 

- - - - - - -
Społeczność Chrześcijańska w Mikołajkach