Film - Jezus wg Ew. Łukasza

Super User włącz .

Film osadzony jest w serwisie Youtube. Dzięki opcji "Udostępnij film lub umieść go na stronie" można go obejrzeć bezpośrednio z tego miejsca. Zdarza się, że użytkownik serwisu Youtube zamyka swoje konto, wtedy automatycznie brak jest dostępu do materiałów przez niego udostępnionych.

 

Film zamieszczono na podstawie zezwolenia Ruchu Nowego Życia , z dnia 1.03.2013r podpisanego przez Janusza Sylwestrowicza koordynatora projektu Film Jezus/Maria Magdalena
PONIŻEJ OPIS FILMU :
Czy sądzisz, że film "Titanic" miał największą widownię w historii kina? Film "Jezus" ani nie dostał Oscara, ani też nigdy nie był nominowany do tej nagrody.
Nigdy nie znalazł się na listach "top ten", żaden znany krytyk nie poświęcił mu znaczącej uwagi, żadne znane nazwisko nie ozdobiło jego czołówki.
Mowa o nakręconym w 1978 roku filmie JEZUS obejrzanym już przez ponad 4 miliardy ludzi.

NAJWIERNIEJSZY DOKUMENT O JEZUSIE

Kim naprawdę był Jezus Chrystus? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić John Heyman, znany i ceniony producent filmowy w swoim obrazie JEZUS. Heyman stworzył film tak autentyczny, że widzowie czują, jakby wraz z Mesjaszem chodzili po Palestynie w pierwszym wieku naszej ery. Przygotowanie filmu obejmowało setki studiów i badań, dotyczących tkanin i sposobu ubierania się, architektury, pożywienia i zwyczajów, panujących wśród mieszkańców Palestyny w czasach Chrystusa. Zdjęcia kręcono w Izraelu, zatrudniono przy tym około 5000 statystów : Żydów i Arabów.
IMPONUJĄCE FAKTY

Dzieła tego nie można zaliczyć w poczet najlepszych, z artystycznego punktu widzenia, filmów o Jezusie Chrystusie, lecz istnieje wiele faktów, które każą nazywać go wielkim. Oto parę z nich:

1. Ponad 4 MILIARDY (!) ludzi w ponad 220 krajach oglądało film JEZUS w kinach, na video, czy też w sposób w dalszym ciągu najpopularniejszy: z 16 mm projektora na przenośnym ekranie lub wprost na ścianie.

2. Po obejrzeniu filmu więcej niż 140 miliony osób publicznie wyznało chęć życia z Jezusem pod Jego kierownictwem.
3. JEZUS został zdubingowany na ponad 680 języków, co sprawia że film ten jest najszerzej rozpowszechnioną produkcją filmową na świecie. W przygotowaniu znajduje się kolejnych kilkaset tłumaczeń.
4. Ponad 800 różnych misyjnych organizacji jest obecnie zaangażowanych w projekt ,,Film JEZUS". Projekt ten jest składową częścią organizacji Campus Crusade for Christ. Ma on na celu przybliżenie ludziom osoby, dzieła i nauczania Jezusa z Nazaretu, utwierdzanie wierzących i pomóc w zakładaniu nowych wspólnot przy użyciu tego właśnie filmu.
SKĄD TA POPULARNOŚĆ?
Kiedy ludzie oglądają film JEZUS rozumieją - często pierwszy raz w życiu - Jego słowa. "Jezus mówi po naszemu!" - krzyknęła radośnie pewna starsza kobieta po obejrzeniu pierwszego seansu w tłumaczeniu Makhuwa, jednym z języków Mozambiku. "Właśnie usłyszałam, że Pan Jezus mówi w Bengali" - napisała inna kobieta z Bangladeszu. Spostrzeganie Jezusa mówiącego w "naszym" (narodowym) języku zazwyczaj przełamuje bariery wywołane przez fakt, iż gra go biały, zachodni aktor. Film często przeżywany jest emocjonalnie, widz czuje się jakby uczestnikiem, czy też świadkiem życia Jezusa i Jego śmierci, zwłaszcza ukrzyżowania. W wielu miejscach publiczność płakała, rozdzierała swoje ubrania, rzucała kurz w górę, by wyrazić swój smutek, ciskała patykami w rzymskich żołnierzy bijących Pana Jezusa na ekranie, albo też w grozie milczała. Innym źródłem mocy tego filmu jest fakt, iż przekazuje on Boże Słowo, a konkretnie Ewangelię według św. Łukasza, z bardzo wiernym odwzorowaniem biblijnego tekstu. Ewangeliczni chrześcijanie uznali ten film za najbliższy biblijnemu tekstowi w historii wszystkich filmów o Zbawicielu. Rozpoczęli więc rozpowszechnianie go na całym świecie jako wizualną i dźwiękową prezentację Ewangelii.
POSZLI NA CAŁY ŚWIAT

 

- - - - - - -
Społeczność Chrześcijańska w Mikołajkach