Marchewka, jajko a może kawa

nieznany włącz .


Marchewki, jajka i kawa... nigdy już nie będziesz patrzył na nie tak jak do tej pory.

Pewna młoda kobieta przyszła do swojej matki i opowiedziała jej o swym życiu, o tym jak jej ciężko. Nie wiedziała jak sobie poradzić i była bliska rezygnacji; była zmęczona walką i zmaganiami. Wydawało się, że jak tylko jeden problem zostaje rozwiązany, to zaraz pojawia się nowy. Matka zaprowadziła ją do kuchni, napełniła trzy garnki wodą i postawiła na ogniu. Wkrótce woda zagotowała się. Do pierwszego garnka włożyła marchewki, do drugiego jajka, a do trzeciego ziarna kawy i zostawiła je, aby się gotowały, nic nie mówiąc. Po jakichś 20 minutach wyłączyła palniki. Wyłowiła marchewki i położyła je na miskę, podobnie i jajka. Następnie zaczerpnęła kawy i nalała do miski, po czym zwracając się do córki, zapytała: „Powiedz mi, co widzisz?”. „Marchewki, jajka i kawę” – odpowiedziała. Matka przyprowadziła ją trochę bliżej i powiedziała jej, aby dotknęła marchewki. Gdy to zrobiła, zauważyła, że jest miękka. Wtedy matka poprosiła ją, aby wzięła jajko i robiła je. Gdy zdjęła skorupkę, zauważyła jajko ugotowane na twardo. W końcu poprosiła ją, aby spróbowała kawy. Córka uśmiechnęła się, gdy spróbowała bogatego smaku. Młoda kobieta zapytała: „Mamo, a co to wszystko znaczy?” Wtedy matka wyjaśniła jej, że te trzy rzeczy zostały poddane takiej samej przeciwności: gotującej się wodzie. Każda z nich zareagowała inaczej. Marchew weszła do garnka mocna, twarda i bezlitosna, niemniej poddana działaniu gotującej się wody, zmiękła i stała się słaba. Jajko było delikatne. Cienka skorupka chroniła płynne wnętrze, lecz po przejściu przez gotowaną wodę, jego wnętrze stwardniało. Ziarna kawy są jednak unikalne. Po zetknięciu z gotującą się wodą spowodowały, że to woda się zmieniła. ‘Czym jesteś? – zapytała córki. – Gdy przeciwności pukają do twoich drzwi, jak reagujesz? Jesteś marchwią, jajkiem czy ziarnem kawy?’


Pomyśl o tym: kim jestem? Czy jestem jak marchewka, która wydaje się mocna, lecz w bólu i przeciwnościach słabnie, staje się miękka i traci siły? Czy może jestem jajkiem, które zaczyna jako plastyczne serce, lecz zmienia się pod wpływem gorąca? Czy mam płynnego ducha, który zmienia się pod wpływem gorąca? Czy mam płynnego ducha, który po śmierci, rozbitym związku, finansowych trudnościach czy jakiejś innej próbie, stało się twarde i sztywne? Czy na powierzchni wyglądam tak samo, lecz wewnątrz jestem zgorzkniały(a) i twardy(a) ze sztywnym duchem i stwardniałym sercem?
Czy jestem jak ziarno kawy? Ziarno zmienia gorącą wodę, te okoliczności, które przynoszą ból. Gdy woda staje się gorąca,ziarno uwalnia zapach i smak. Jeśli jesteś jak ziarno kawy, gdy dzieje się coraz gorzej, ty masz się lepiej i zmieniasz okoliczności wokół ciebie. Gdy nadchodzi na ciebie czarna godzina i najcięższe próby, gdy dzieje się coraz gorzej, czy ty unosisz się na wyższy poziom? Jak znosisz przeciwności? Jesteś marchwią, jajkiem czy ziarnem kawy? Obyś miał na tyle szczęścia, abyś stał się słodki; na tyle prób, abyś stał się mocny; na tyle smutku, abyś zachował ludzką twarz i na tyle nadziei, abyś był szczęśliwy. Najszczęśliwsi ludzie niekoniecznie mają wszystko co najlepsze; oni po prostu wykorzystują maksymalnie wszystko, co staje im na drodze. Ich najjaśniejsza przyszłość zawsze będzie oparta na zapomnianej przeszłości; nie możesz iść w życiu do przodu, dopóki nie pozwolisz odejść minionym niepowodzeniom i bólom serca. A co najważniejsze: wiedz, że nie możesz zmieniać ludzi, lecz możesz zmieniać sposób, w jaki znosisz trudności, a to może zachęcać innych, aby walczyli o zmianę. Gdy się rodzimy, płaczemy, a wszyscy wokół nas cieszą się. Przeżyj swoje życie do końca tak, abyś ty był tym, który się cieszy, gdy wszyscy wokół ciebie płaczą. Może zechcesz to przekazać ludziom, którzy coś dla ciebie znaczą; tym, którzy dotknęli twojego życia w taki czy inny sposób; tym, którzy wywołali uśmiech na twojej twarzy, gdy tego naprawdę potrzebowałeś; tym, którzy sprawili, że dostrzegłeś jaśniejszą stronę życia, gdy byłeś w dole; tym, których przyjaźń cenisz; tym, którzy tak wiele znaczą w twoim życiu.
Obyśmy wszyscy byli KAWĄ!!!

 

 

autor nieznany

 

___________________________

Kościół Pana Jezusa Chrystusa w Mikołajkach

 

Pastor Dawid Wilkerson odszedł do Pana

Administrator włącz .


Pastor Dawid Wilkerson, założyciel kościoła Times Square Church w Nowym Jorku, autor książki " Krzyż i sztylet " zginął w środę, 27 kwietnia br.) w wypadku samochodowym. Miał 79 lat.

Wypadek miał miejsce w Stanie Teksas (USA), samochód pastora zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w ciężarówkę.

 David Wilkerson poniósł śmierć na miejscu, jego żona, Gwen została odwieziona do szpitala w stanie krytycznym. Przyczyny wypadku nie są znane, nie podano też na razie daty ceremonii pogrzebowej.

Pastor Times Square Church Carter Conlon zwrócił się z prośbą o modlitwę za pogrążoną w smutku rodziną. Zapowiedział również szczególne nabożeństwo, transmitowane na żywo przez Internet.

 W dniu wypadku pastor Wilkerson umieścił na swoim blogu wpis pt. „Gdy wszystko zawodzi”, w którym dodawał otuchy wszystkim przechodzącym trudności i zachęcał ich do trwania w wierze:

„Wy, którzy przechodzicie przez dolinę cienia śmierci, słuchajcie: Przepłaczecie jeszcze kilka ciemnych, strasznych nocy, ale wkrótce usłyszycie głos Ojca: "Jestem z Tobą! Kochani, Bóg działa zawsze w dobroci i miłości. Gdy wszystko zawodzi, pozostaje Jego miłość. Trzymajcie się mocno swojej wiary. Trzymajcie się mocno Słowa. Nie ma innej nadziei w tym świecie…”

fShare
0

Ogłoszenie - Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Administrator włącz .


    Uprzejmie informujemy, że w niedzielę 14 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół, organizowany pod patronatem Światowego Aliansu Ewangelicznego. Dziesiątki milionów chrześcijan z wielu różnych kościołów z ponad 150 krajów zjednoczy się tego dnia w modlitwie wstawienniczej za swoich prześladowanych braci i siostry. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Aby pomóc w zorganizowaniu spotkania modlitewnego i przybliżeniu tematyki prześladowań umieściliśmy na naszej stronie wiele materiałów, m.in.: ?Tematy do modlitwy? w formacie powerpoint oraz pięciominutowy film ?Słysząc ich krzyk?. Można je pobrać pod następującym adresem:

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Film można również obejrzeć tutaj:

Obejrzyj na pełnym ekranie aby widzieć napisy (Przyćmienie)

Słysząc ich Krzyk